Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Bezpiecznego Internetu

BUwDBI

BUwDBI

DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji, jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby. Służy ochronie naszej prywatności a także budowaniu reputacji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, ksenofobią. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

W dniu 8 lutego 2018 bibliotekarki z Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedziły dzieci z grupy „Słoneczka” i „Muchomorki” z Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz grupę „Misiaczków” z Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. Na początku uczestnicy spotkania wysłuchali krótkiej pogadanki na temat powstania Dnia Bezpiecznego Internetu. Następnie bibliotekarka przeczytała bajkę pt.: „Mój przyjaciel Necio”, która w przystępny sposób zapoznała przedszkolaków z pojęciami: komputer, Internet. Dzieci rozwiązywały zadania, quizy i krzyżówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Podczas zajęć rozmawiały z bibliotekarką na temat możliwości i zagrożeń, jakie daje Internet oraz zapoznały się z zasadami, jakimi należy kierować się podczas korzystania z sieci. Podzieliły się również swoimi doświadczeniami związanymi z komputerami i Internetem. Prowadząca zajęcia miała też dla dzieci przygotowane wcześniej zadania. Pierwsze z zadań polegało na odnalezieniu i pokolorowaniu liter na klawiaturze oraz utworzeniu z nich wyrazów NECIO i RYBA. Kolejnym zadaniem było pokolorowanie wybranego obrazka - robota Necia i spociaków Netkę i Spociaka. Bibliotekarka przyłączyła się do zabawy i wspólnie z dziećmi zagrała w grę ruchową „Tworzymy sieć”.

Dzieci poznały stronę internetową www.necio.pl, która jest przeznaczona dla najmłodszych użytkowników Internetu. Gry, które są zaproponowane na tej stronie uczą spostrzegawczości, logicznego i kreatywnego myślenia oraz rozwijają zmysł obserwacji. W trakcie spotkania słuchaliśmy piosenek Necia odtwarzanych z płyty CD.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały odznaczenia za udział w „Dniu Bezpiecznego Internetu”.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk