Czytanie na dywanie z babcią Zosią

czyt260118

Dnia 25 stycznia 2018r. na zaproszenie biblioteki i przedszkola w Kurzelowie grupę przedszkolną „Motylki” w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedziła babcia Zosia, która jest czytelniczką biblioteki i należy do Dyskusyjnego Klubu Książki. Maluchy z uwagą wysłuchały opowiadania E. Zarębskiej pt: „Zosia i fiołkowy kapelusz” i chętnie opowiadały o przeczytanej bajce.

Dzieci, także mówiły o swoich babciach, recytowały pięknie wierszyki oraz śpiewały wesołe piosenki bawiąc się z babcią Zosią.

Na zakończenie spotkania Pani Zosia otrzymała od dzieci przepiękną laurkę z życzeniami. Wizyta babci w przedszkolu była doskonałą okazją aby przypomnieć o niezastąpionej roli książek w wychowaniu oraz, że czytanie buduje niecodzienne więzi emocjonalne i zbliża pokolenia.