155. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – wystawa literatury i albumów

styczniowe

22 stycznia przypada 155. rocznica wybuchu buntu zbrojnego Polaków przeciw rosyjskiemu zaborcy. Biblioteka Publiczna we Włoszczowie przygotowała z tej okazji wystawę literatury i albumów ze zbiorów Czytelni. Na wystawie można zobaczyć m.in. malarstwo Artura Grottgera o powstaniu styczniowym, zapoznać się ze śpiewnikami pieśni patriotycznych, historiografią i tradycjami powstańczymi oraz przejrzeć wspomnienia uczestnika powstania - Stefana Brykczyńskiego. Ekspozycję można oglądać w Czytelni od 17 stycznia do 16 lutego 2018 roku.