Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kurzelowie

dkk1101

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

Za nami grudniowe spotkanie członków DKK, które odbyło się 28 grudnia 2017r. Wzięło w nim udział 5 pań.

Na spotkaniu, dyskutowałyśmy o książce Agnieszki Walczak-Chojeckiej pt: „ Nie czas na miłość”.

Autorka osadziła fabułę swojej książki w czasie, kiedy mocno nasilił się konflikt między Serbami, Chorwatami i Muzułmanami. Na tle tego konfliktu muszą odnaleźć się młodzi ludzie, których wcześniej łączyła przyjaźń i miłość. Jasmina i Dragan borykają się z niebezpieczeństwem, które czyha na nich z każdej strony i nie można już nikomu ufać. Współcześni Romeo i Julia mają przeciw sobie wszystkich: nacjonalistycznie nastawionego ojca Jasminy, serbskiego szpiega, a nawet matkę Dragana. Ucieczką od wojennej rzeczywistości i nieoczekiwanych splotów zdarzeń staje się dla młodych bohaterów świat teatru i miłości. Czy jednak uda im się przetrwać w tych mrocznych czasach?

„Nie czas na miłość” to ujmująca opowieść, którą czyta się z dużym zapałem. Niejednokrotnie wzrusza, skłania ona do refleksji i uświadamia, jak trudne jest życie w krajach objętych konfliktem zbrojnym. Książka ukazuje również siłę pasji i miłości do sztuki, która w trudnych czasach może okazać się ucieczką do wolności, gdzie wszelkie spory tracą moc.