Zwierzęta zimową porą

lesnik

Dnia 11 grudnia 2017 r. przedszkolaków odwiedził niezwykły gość - pan leśniczy Krzysztof Tobiasz.

Pan Krzysztof opowiedział wiele ciekawych informacji związanych z lasem i jej mieszkańcami. Mówił o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska i dbanie o las oraz jego mieszkańców. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomagać zwierzętom aby przetrwały zimę i dlaczego niektóre z nich gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Zaznaczył także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Na zakończenie spotkania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pan leśniczy przeczytał dzieciom bajkę E. Safarzyńskiej pt: „Zimowe zapasy jeżyka”.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu Krzysztofowi Tobiasz za ciekawą lekcję przyrody, która umożliwiła dzieciom zaznajomienie się z pracą leśniczego i lepsze poznanie zwierząt naszych lasów.