Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WŁOSZCZOWA W LATACH 1980-1990

logowlo1412

logowlo1412

12 grudnia 2017r. w Izbie Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej odbyło się VI Otwarte Spotkanie z Mieszkańcami Włoszczowy pt. „Włoszczowa w latach 1980-1990”.

Dzieje miasta przybliżyła prezentacja przygotowana pod kierunkiem nauczyciela historii Cezarego Świetlickiego, zaprezentowana przez uczennice ZSP nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie z klasy III Administracyjno-Prawnej Julię Gruzło, Kingę Klapę, Martę Stolarczyk i Weronikę Zawadę. Nie zabrakło w niej starych zdjęć dokumentujących wygląd miasta dawniej i dziś. Wspomnienia z tamtego okresu przybliżyli nam: były i obecny burmistrz gminy Paweł Ameryk i Grzegorz Dziubek. Ważnym tematem dyskusji był strajk w obronie Krzyża w 1984 r. w dawnym Zespole Szkół Zawodowych i wprowadzenie stanu wojennego w 1981 r.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli się poczęstować pysznymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów Technikum Żywienia ZSP nr 2 we Włoszczowie, serwowanymi przez uczennice Amelię Gacię i Patrycję Synowiec.

Spotkanie przygotowali : nauczyciele i młodzież z ZSP nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, Rada Programowa Izby Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej, Włoszczowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury, Biblioteka Publiczna we Włoszczowie. Bank Spółdzielczy we Włoszczowie poprzez wsparcie finansowe przyczynił się do organizacji spotkania.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk