Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Listopadowe spotkanie DKK

instytut new


DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

29 listopada 2017r. w Filii Bibliotecznej w Kurzelowie po raz kolejny odbyło się spotkanie DKK. Na spotkanie przybyło 6 klubowiczek. Tym razem sięgnęłyśmy po „Lawendowy pokój” Niny George.

W swojej księgarni- o wiele mówiącej nazwie „Apteka Literacka” Jean Perdu sprzedaje książki jak farmaceuta medykamenty. Umiejętnie rozpoznaje, co ktoś nosi w sercu i proponuje odpowiednią fabułę na konkretny problem. Nie potrafi jednak uleczyć własnego cierpienia, które zaczęło się pewnej nocy wiele lat temu, kiedy odeszła od niego ukochana kobieta.

„Lawendowy pokój” to książka opowiadająca ciekawą historię o sile miłości, poszukiwaniu szczęścia, odejściach i rozstaniach. To opowieść o wartości przyjaźni i wybaczania, pełna mądrych myśli. Autorka zachęca nas do przeżycia swoich dni jak najbardziej pięknie i intensywnie. Na przykładzie głównego bohatera przekazuje nam, że najważniejsza w życiu jest teraźniejszość i to co przyniesie jutro. Przeszłość przeminęła i jest już historią. Nie warto marnować czasu na rozpamiętywanie tego, co było, lecz trzeba cieszyć się chwilą i zapamiętywać z codzienności co tylko się da.

 

 

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk