Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Choinka naszego dzieciństwa

logocho0812

logocho0812

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wspomnień, sentymentalnych podróży w przeszłość. Pamiętacie te wypieki babci? Zapach bigosu, który najlepiej na świecie przygotowywała mama? Choinka koniecznie musiała być żywa, pachnąca, niekoniecznie wielka, ubierana w fikuśne ozdoby, grzybki, szyszki, strojona kolorowymi łańcuchami. Święta większości z nas kojarzą się dobrze, najczęściej wracamy myślami do lat dzieciństwa, gdzie wszystko było wyjątkowe, a świąteczna choinka - nawet ta najbardziej pstrokata - najpiękniejsza na świecie, bo nasza, wykonana wspólnie. Wtedy czas płynął inaczej, może mniej rzeczy nas rozpraszało, może nie było tak wystawnie, bogato, ale radośnie, bo rodzinnie.

Tak wspominały święta swojego dzieciństwa przybyłe na spotkanie 7 grudnia 2017 roku czytelniczki. Przy wspólnym stole przenosząc się w czas swego dzieciństwa, Panie robiły ozdoby świąteczne: kolorowe łańcuchy, papierowe gwiazdy, kwiatki, łezki.

Nie mogło zabraknąć pachnącego makowca, pierników i gorącej herbaty z imbirem, która rozgrzewała nie tylko ciała, ale i serca.

Choinka z ozdobami wykonanymi przez uczestniczki spotkania stoi na I piętrze, przed Wypożyczalnią dla Dorosłych. Zapraszamy do jej obejrzenia.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk