Choinka naszego dzieciństwa

logocho0812

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wspomnień, sentymentalnych podróży w przeszłość. Pamiętacie te wypieki babci? Zapach bigosu, który najlepiej na świecie przygotowywała mama? Choinka koniecznie musiała być żywa, pachnąca, niekoniecznie wielka, ubierana w fikuśne ozdoby, grzybki, szyszki, strojona kolorowymi łańcuchami. Święta większości z nas kojarzą się dobrze, najczęściej wracamy myślami do lat dzieciństwa, gdzie wszystko było wyjątkowe, a świąteczna choinka - nawet ta najbardziej pstrokata - najpiękniejsza na świecie, bo nasza, wykonana wspólnie. Wtedy czas płynął inaczej, może mniej rzeczy nas rozpraszało, może nie było tak wystawnie, bogato, ale radośnie, bo rodzinnie.

Tak wspominały święta swojego dzieciństwa przybyłe na spotkanie 7 grudnia 2017 roku czytelniczki. Przy wspólnym stole przenosząc się w czas swego dzieciństwa, Panie robiły ozdoby świąteczne: kolorowe łańcuchy, papierowe gwiazdy, kwiatki, łezki.

Nie mogło zabraknąć pachnącego makowca, pierników i gorącej herbaty z imbirem, która rozgrzewała nie tylko ciała, ale i serca.

Choinka z ozdobami wykonanymi przez uczestniczki spotkania stoi na I piętrze, przed Wypożyczalnią dla Dorosłych. Zapraszamy do jej obejrzenia.