Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

nprczLogo DKK 170x170InstytutK

colagelistopad2017

colagelistopad2017
                  Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
                   w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

 Przedostatnie w 2017 r. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 30 listopada. Wzięło w nim udział 10 pań, które długo dyskutowały o przeczytanych książkach.

grunt

grunt

"Grunt pod nogami" jest zbiorem przemyśleń zapisanych w formie 23 kazań. Książkę czyta się łatwo. Prostota i autentyczność – oto, czym urzeka ksiądz Jan Kaczkowski, na co zwróciły uwagę klubowiczki. Wszystko o czym czytamy w książce wynika z osobistych doświadczeń, godzenia się ze śmiercią i chorobą. Ksiądz Jan Kaczkowski mówi o stanach ostatecznych, o godnym żegnaniu się z bliskimi i strachu przed odchodzeniem. Podkreśla ważną rolę sakramentów, dobrej spowiedzi i budowaniu relacji z rodziną i przyjaciółmi, tak by w ostatniej chwili nie żałować nienaprawionych spraw. Jego książka sprowadza czytelnika na ziemię i przypomina mu, że musi być zawsze przygotowanym na rzeczy ostateczne. Główną myślą kazań jest natomiast zdanie: „Grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo”. Jestem niezwykle zbudowana lekturą "Gruntu..." – kilkakrotnie podkreślała jedna z klubowiczek. Zgodnie polecamy tę książkę każdemu, niezależnie od przekonań i od wieku, gdyż każdy znajdzie w niej coś dla siebie i na pewno nie będzie zawiedziony.

 

 

kobiety

kobiety

„Kobiety z Czerwonych Bagien” to druga powieść Grażyny Jeromin-Gałuszka, którą czytałyśmy w ramach DKK. „Kobiety z Czerwonych Bagien” to ciekawa, ciepła powieść, w której teraźniejszość przeplata się na zmianę z przeszłością. To saga rodzinna kilku pokoleń kobiet, które dzięki swej sile i determinacji zdołały pokonać wiele przeciwności losu . Nie poddawały się, tylko szły w życiu do przodu, mając w sercu wielką miłość i troskę o bliskich. Chciały uszczęśliwić wszystkich trafiających na Czerwone Bagna. W książce możemy znaleźć wiele pozytywów, bo autorka tworzy zróżnicowanych, ciekawych bohaterów, bardzo dobrze prowadzi narrację, pilnuje tempa i umie zaskoczyć, dba o realizm, a przy tym ma poczucie humoru. Choć historie bohaterek książki nie zawsze są szczęśliwe, to podczas lektury na czytelnika spływa błogi stan wyciszenia i spokoju. Jednogłośnie wszystkie Panie z naszego klubu polecają tę lekturę zwłaszcza na długie jesienne wieczory.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 28 grudnia 2017 r.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk