Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0

logoczytanie0112

logoczytanie0112

We wtorek 28 listopada 2017 roku w naszej bibliotece odbyły się fantastyczne warsztaty „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0”, które miały na celu promocję czytelnictwa połączoną z programowaniem. W dobie smartfonów, tabletów, komputerów coraz trudniej zachęcić młodzież do czytania.

Podczas spotkania czwartoklasiści z SP nr 2 i siódmoklasiści z SP nr1 mieli możliwość wykazania się kreatywnością. Zajęcia przeprowadzone przez instruktorki ze Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej „Meritum” z Krakowa, panie: Marzenę Milanowską i Kamilę Chyży bazowały na tekstach ze zbioru „Bajki robotów” Stanisława Lema.

Scenariusz zajęć obejmował czytanie i analizę tekstu opowiadania, które było wstępem do fantastycznej zabawy, tworzenia scenografii, robienia spontanicznej inscenizacji, zbudowania i zakodowania robota z klocków LEGO MINDSTORMS EV3. Efektem końcowym było nagranie filmu inspirowanego przeczytanym tekstem. Uczestnicy początkowo podchodzili z rezerwą, ale wraz z rozwojem akcji coraz bardziej angażowali się w działanie. Zarówno młodsza jak i starsza grupa wykazała się niezwykłymi zdolnościami manualnymi i artystycznymi, dużą wyobraźnią i humorem, dzięki temu powstały kosmiczne scenerie i świetne filmy.

Projekt „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk