„Polska – moja ojczyzna”

logopil2911

W listopadzie w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyły się lekcje biblioteczne poświęcone wielkiemu Polakowi - Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Zbliżająca się 150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego była okazją do zaprezentowania uczniom klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie oraz klasie V Szkoły Podstawowej w Koniecznie ciekawej prezentacji multimedialnej, uzupełnionej wystawą pt.: „Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich”. Po wysłuchaniu prelekcji o życiu i działalności Marszałka, uczniowie obejrzeli poświęcone mu książki i albumy zaprezentowane na wystawie w Czytelni. W ten sposób włączyliśmy się w obchody roku 2017 - ustanowionego Rokiem Józefa Piłsudskiego.