III miejsce dla Biblioteki Publicznej we Włoszczowie w konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”

DSC 0971

W dniu 23 listopada 2017 roku odbyło się podsumowanie działań prewencyjnych realizowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach. Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zajęła III miejsce w konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” w kategorii zakładów zatrudniających do 50 pracowników. Dyrektor Anna Adamczyk otrzymała z rąk Janusza Czyża Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach pamiątkowy grawerton oraz publikację „Księga cudów UNESCO”. Wyróżnienia przyznawane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach wręczono podczas czwartkowej gali w Filharmonii Świętokrzyskiej. Pracodawców z całego regionu nagrodzono za wysokie standardy pracy.

W konkursie oceniano pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, a także wzorowo przestrzegają przepisów prawa pracy, także tych dotyczących legalności zatrudnienia. Z uwagi na zróżnicowanie zakładów pod względem wielkości zatrudnienia, charakteru produkcji i skali problemów związanych z ochroną pracy, pracodawcy są oceniani w trzech kategoriach – w zależności od liczby zatrudnionych pracowników – do 50, od 51 do 250 i powyżej 250 zatrudnionych. Konkurs przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się na szczeblu okręgowych inspektoratów pracy, najlepsi pracodawcy zaś biorą udział w finale ogólnopolskim.

Fot. 2-4 Paweł Małecki Agencja Gazeta