Seminarium powiatowe bibliotekarzy

logo semi

21 listopada 2017 roku odbyło się seminarium powiatowe skierowane do bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu włoszczowskiego. Główny punkt spotkania dotyczył kompleksowej obsługi bibliotek w zakresie ochrony danych osobowych (gromadzonych i przetwarzanych) w świetle zmiany przepisów dot. ochrony danych osobowych. Wyczerpujących odpowiedzi udzielił nam Sylwester Cieśla z Centrum Zabezpieczenia Informacji w Kielcach. Kolejne punkty seminarium dotyczyły konkursów i dotacji dla bibliotek w 2018 roku (Lidia Zielińska, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach), zmian w sprawozdaniu GUS K-03 za 2017 rok dot. działalności bibliotek publicznych (Anna Adamczyk, Biblioteka Publiczna we Włoszczowie). Ostatnim punktem seminarium było przedstawienie i omówienie najciekawszych zrealizowanych form pracy w bibliotekach gminnych oraz stan czytelnictwa na 30.09.2017 roku w poszczególnych gminach.