Bajkowa lekcja w bibliotece

logobaj2211

15.11.2017 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedziły Filię Biblioteki Publicznej w Czarncy, aby spotkać się z baśnią i bajeczką. Gości powitała pani bibliotekarka, która wraz z czarodziejską kulą wprowadziła ich w baśniowy nastrój. Spotkanie zaczęło się od wierszowanych zagadek dotyczących baśni oraz zabawę w prawdę i fałsz dotyczącą treści bajek. W dalszej części zajęć dzieci miały za zadanie dopasować rekwizyty do odpowiedniej baśni.Następnie przedszkolaki przy użyciu papierowych kul ćwiczyły celność rzutów do kapelusza Baby Jagi. Potem biorąc wzór z Kopciuszka segregowały wymieszane kasztany, orzechy i fasolę. W nagrodę za wykonanie wszystkich baśniowych zadań maluchy otrzymały kolorowe zakładki do wypożyczonych książeczek.