Sobotnia Bajkolandia

logopolakmay

W sobotę 18 listopada zajęcia z najmłodszymi miały charakter patriotyczny. Dzieci doskonale znały „ Katechizm polskiego dziecka”, recytowały go razem z bibliotekarką. Następnie wysłuchały podania „ O Lechu, Czechu i Rusie”, od których, jak mówi legenda, wywodzi się historia naszego narodu i krajów naszych sąsiadów. Uczestnicy zajęć obejrzeli film pt.: „Polak Mały” Instytutu Pamięci Narodowej o polskich symbolach narodowych. Dzieci dowiedziały się jak wygląda Godło Polski, co symbolizują czerwień i biel, dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią. Następnie według własnej interpretacji wypełniały kontury mapy Polski lasami, górami i jeziorami. Starsze dzieci zaznaczały największe miasta. W grupach wytrwale układały puzzle Polskiego Godła. Zmierzyły się także z tańcem ludowym „Polka”, chętnie pląsając w parach.

W Czytelni Internetowej pracowały w programie Paint, rysując flagę Polski.