Lekcja biblioteczna

logolek1711

We wtorek 14 listopada Filię dla Dzieci odwiedzili uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie. Uczniowie zostali zapoznani z księgozbiorem i systemem klasyfikacji zbiorów bibliotecznych. Następnie mieli za zadanie odłożyć wybrane książki na odpowiednie miejsce na półkach. Czwartoklasiści uczyli się jak korzystać z katalogu bibliotecznego on – line. Dzieci chętnie wyszukiwały ulubionych książek w katalogu, a następnie odnajdywały je na regałach. Na koniec opowiadały o swoich ulubionych lekturach.