Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

nprczLogo DKK 170x170InstytutK

APC Collage

APC Collage
        Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
                   w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

 W dniu 26 października 2017 r. odbyło się spotkanie DKK działającego przy Bibliotece Publicznej we Włoszczowie. Wzięło w nim udział 9 klubowiczek. Tym razem dzieliłyśmy się wrażeniami po przeczytaniu książek Corban Addison „Ogród spieczonej ziemi” oraz Heleny Karpińskiej „Życie Lali przez nią samą opowiedziane”.

lali

lali

„Życie Lali przez nią samą opowiedziane” to kolaż opowiadań, słuchowisk radiowych i miniatur autorstwa Heleny Karpińskiej – Lali. Książka spodobała nam się od pierwszych zdań. Ta powieść to istna perła, nie sposób się od niej oderwać, podkreślały wielokrotnie klubowiczki. Teksty wspomnieniowe z przedwojennego majątku dziadków autorki, to wzruszająca historia przemijania, które jest odchodzeniem, ale też, dzięki sile pamięci, nieustającym trwaniem. Gorąco polecamy lubiącym przenosić się do czasów, gdy wieś była autentycznym mikrokosmosem i lubiącym posłuchać mądrości ludowych w dużej dawce.

 

 

ogrod

ogrod

"Ogród spieczonej ziemi" to niezwykła mozaika ludzkich losów, trudna i bardzo emocjonalna lektura, w której krzywda dziecka jest wstępem do dyskusji przede wszystkim o bezpieczeństwie afrykańskich dzieci, ale i prawach człowieka w ogóle. To jedna z lepszych książek, która porusza problem Afryki, gwałtów i choroby HIV. Powieść demaskuje Zambię i ukazuje patologię nie tylko wśród niewykształconej biedoty, ale również wśród zamożnych obywateli tego kraju. To lektura, po którą powinien sięgnąć każdy bez wyjątku. Polecamy.

Kolejne spotkanie włoszczowskiego DKK zaplanowano na 26 października br. tradycyjnie o godzinie 13.00 w bibliotece.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk