Jesiennie, dyniowo, plastycznie i zdrowo- zajęcia w Filii Biblioteki Publicznej w Czarncy

logojesien

W ostatnich dniach października pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Czarncy odwiedzili Filię Biblioteki Publicznej w Czarncy. Głównym motywem spotkania było jesienne warzywo, mianowicie dynia, jej walory odżywcze i wykorzystanie. Na początku pani bibliotekarka powitała dzieci dyniowo-pomarańczowym sokiem z dyniowego , magicznego dzbana. Po tej dawce witamin mili goście z zapałem oglądali różne okazy dyń jadalnych i ozdobnych, porównywali ich kształty, kolory, wagę i wielkość. Omawiali również sposoby wykorzystywania tego warzywa i jego walory odżywcze. Następnie wysłuchali wiersza pt. "Dynia" i rymowanki pt. "Toczył zając wielką dynię", która była inspiracją do zabawy w wyliczankę. W drugiej części zajęć dzieci wykonywały wesołe warzywne stworki. Praca ta dostarczyła im wiele radości i śmiechu, a jej efektem były przeróżne dyniowe, kolorowe, uśmiechnięte buzie. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i wypożyczyli ulubione książeczki.