Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

logobajki0911

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest dnia 5 listopada .W tym dniu przypomina się cudowny świat bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Jest on również wspaniałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Biblioteka Publiczna w Koniecznie oraz Przedszkole Samorządowe także przyłączyły się do obchodów tego wesołego święta, organizując bajkową imprezę dla dzieci.

Bibliotekarka przebrana za Królewnę Śnieżkę przygotowała dla przedszkolaków wiele różnorodnych zabaw. Na początek spotkania odbyła się prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Pięknie o swoich strojach opowiadały Księżniczki, Wróżki, Kubuś Puchatek, Kot w butach , Czerwony Kapturek, Myszki Minnie i inni. Następnie były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Przedszkolaki układały puzzle z ilustracjami z bajek, odgadywały zagadki, kojarzyły przedmioty z konkretnymi bohaterami, znajdowały pary obrazków oraz improwizowały bajkowe postacie przy muzyce. Dzieci wysłuchały również bajki ,,O kocie w butach”.

Książki, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo oraz kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne dlatego warto wybierać bajki, w których dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.