Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XII Kongres Obywatelski

kongresobywatelski

kongresobywatelski

W dniu 28 października 2017 roku odbył się XII Kongres Obywatelski pod hasłem "Partnerska i wspólna Polska. Szacunek - uczciwość - współpraca".

Podczas spotkania podsumowującego projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” Biblioteka Publiczna we Włoszczowie otrzymała podziękowanie za zorganizowanie debaty lokalnej poświęconej problematyce rozwoju lokalnego. Do raportu z trzech lat debat, w których wzięło udział ponad cztery tysiące liderów lokalnych odniósł się dr hab. Marek Rymsza, doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wskazał on trzy refleksje po lekturze raportu:

1) „biblioteki i debaty w nich przeprowadzane reprezentują powszechny pozytywny trend - lokalne instytucje wychodzą z tradycyjnych ról i odpowiadają na potrzeby lokalnych społeczności;

2) obecny w debatach jest więziotwórczy charakter rozwoju lokalnego i poszukiwanie możliwości na ewolucję od zbiorowości, poprzez społeczność, aż do wspólnoty;

3) rozwój lokalny wymaga wieloaspektowej równowagi, odnalezienia złotego środka pomiędzy tym, co indywidualne i zbiorowe; tradycyjne i nowoczesne; zinstytucjonalizowane i oddolne”.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk