Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Październikowe spotkanie DKK w Kurzelowie

instytut new


DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

25 października 2017r. odbyło się spotkanie dkk w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie. Uczestniczyło w nim 5 pań.

Tematem spotkania była książka pisarza Armando L. Correa pt: „Niemka”.

To powieść, w której przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a fikcja z faktami historycznymi. To dwa światy widziane oczami dziecka. Swoją koszmarną rzeczywistość u progu II wojny światowej przedstawia Hanna, dwunastoletnia Niemka. Jej historie przeplatają się z opowieściami Anny, mieszkanki współczesnego Nowego Jorku. Hanna zmuszona do ucieczki z kraju wraz z rodzicami wsiada na pokład transatlantyku St. Louis, który ma przewieźć niemieckich uchodźców na Kubę. Natomiast Anna nigdy nie poznała ojca, który zginął przed jej narodzeniem. Ucieczką Anny są prowadzone w wyobraźni rozmowy z ojcem. Jak przeplatały się losy tych dwóch narratorek i co je łączy? Przeczytajcie sami .

„Niemka” okazała się niezwykłą okazją, aby nie tylko przeżyć emocjonalną przygodę, ale także by dowiedzieć się o dramacie jaki przeżyli Żydzi zmuszeni do ucieczki z Niemiec oraz wczuć się w ich sytuację.

Powieść jest napisana przyjemnym, ciepłym i ujmującym stylem. Sugestywnie maluje obrazy ludzkich losów i wywołuje wiele emocji. W książkę zagłębiamy się z zainteresowaniem, sympatią i refleksją.

Powieść wciągająca akcją, warta uwagi ze względu na wielowątkowość, świetnie odmalowująca realia życia na przestrzeni 70 lat w różnych rejonach świata.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk