Wizyta ratownika medycznego

ratownik

11 października 2017r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odwiedził przedszkolaków pan Maciej Gryczko - ratownik medyczny.

Celem spotkania było poznanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe i jak należy sprawdzać przytomność poszkodowanej osoby oraz w jaki sposób wezwać pomoc. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Uwagę przedszkolaków skupił sprzęt zgromadzony w walizce ratownika tj. maseczka do sztucznego oddychania, maseczka tlenowa, rozmaite opatrunki.

Biblioteka również uczestniczy w akcji „Cała polska czyta dzieciom”, dlatego też zaproszony gość miał okazję przeczytać dzieciom opowiadanie R. Butschow pt: „ Mam przyjaciółkę ratownika medycznego”..

Dziękujemy panu Maćkowi za ciekawą lekcję udzielenia pierwszej pomocy i poświęcony czas.