Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie z Agnieszką Walczak-Chojecką

logowalczak1610

logowalczak1610

W czwartek 12 października 2017 r. w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie gościła Agnieszka Walczak–Chojecka autorka poczytnych powieści obyczajowych. Zaczęła zajmować się literaturą już w wieku pięciu lat. Wtedy to ułożyła swój pierwszy wiersz. Później publikowała między innymi w „Poezji” i „Nowym wyrazie”. Pisała słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Ich wspólne utwory wykonywał Emilian Kamiński. Jej artystyczne pasje nie ograniczały się wyłącznie do słowa pisanego. Zagrała jedną z głównych ról w filmie pt. „Grzechy dzieciństwa” (reż. Krzysztof Nowak) oraz śpiewała w awangardowym zespole.

W czasie studiów na Filologii Słowiańskiej UW (w latach: 1986 – 92) Walczak-Chojecka zajmowała się tłumaczeniami literatury z języka serbskiego, którego nauczyła się mieszkając ponad cztery lata w Belgradzie. Była współpracownikiem Radia Belgrad, III programu Polskiego Radia oraz pisała do czasopism muzycznych. Na kolejne dwadzieścia lat Agnieszkę Walczak-Chojecką pochłonęła praca w biznesie. Zajmowała najwyższe stanowiska - w tym Dyrektora Marketingu i Doradcy Zarządu, w dużych korporacjach. Odnosiła zawodowe sukcesy. Jednak w połowie 2012 roku zakończyła pracę w biznesie i powróciła do twórczości. Owocem tego są jej powieści „Dziewczyna z Ajutthai”, „Gdy zakwitną poziomki”, „Włoska symfonia” oraz trzytomowy cykl Sagi Bałkańskiej „Nie czas na miłość”, „Nie czas na zapomnienie”, „Nie czas na pożegnanie”.

Pisarka przybliżyła uczestnikom spotkania fabułę i fragmenty Sagi Bałkańskiej, która opowiada o niezwykle trudnych, choć nie tak dawnych czasach, dotyka prawdziwych i bardzo bolesnych dla mieszkańców byłej Jugosławii zdarzeń. Pani Agnieszka dała się poznać jako osoba otwarta, bezpośrednia i lubiąca kontakt z ludźmi. Jak sama przyznała jej pasją jest podróżowanie, a miejsca które odwiedza tworzą w jej głowie obrazy, które wykorzystuje w swoich powieściach. Jej wielkim marzeniem jest zobaczyć na kinowym ekranie film z własnym scenariuszem. Chcąc pomóc marzeniom, uczęszcza na roczny kurs scenopisarstwa. Przygotowuje się również do napisania kolejnej książki i będzie to opowieść o … artyście. Na koniec chętnie pozowała do pamiątkowych zdjęć i podpisywała swoje książki.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk