Komputer nie taki str@szny – warsztaty komputerowe dla seniorów

logostr1110

We wrześniu w Czytelni Internetowej rozpoczęła się kolejna – ósma edycja warsztatów dla początkujących. Spotkania odbywają się w każdy wtorek i uczestniczy w nich 12 osób. Podczas zajęć seniorzy poznają podstawy obsługi komputera oraz korzystania z Internetu. Program zajęć obejmuje m.in.: obsługę klawiatury i myszki, pisanie dokumentu tekstowego, zakładanie konta pocztowego oraz korzystanie z poczty elektronicznej, wyszukiwanie informacji w sieci poprzez różne serwisy internetowe. Seniorzy nabywają wiele innych umiejętności związanych z możliwościami jakie daje komputer oraz Internet.

Warsztaty komputerowe są bezpłatne, mają na celu przede wszystkim przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób powyżej 50 roku życia.