Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

logoglosny

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Ten dzień jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci, ponieważ czytanie na głos wspomaga ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się wspaniałą okazją do zaproszenia dzieci do Biblioteki Publicznej w Koniecznie.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy III szkoły podstawowej pod opieką swojej wychowawczyni, którzy przyszli, aby posłuchać głośnego czytania oraz podyskutować o książkach. Data 29 wrzesień odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej znanej autorki książek dla dzieci , dlatego też bibliotekarka do głośnego czytania wybrała baśń pt. ,,Szewczyk Dratewka” tej właśnie pisarki . Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o przygodach dzielnego szewczyka, a następnie znakomicie odpowiedzieli na wszystkie zadawane przez bibliotekarkę pytania dotyczące tekstu książki. Dzieciaki zapoznały się również z księgozbiorem biblioteki przeznaczonym dla nich. Część z nich, wypożyczyła książeczki do domu. Na koniec spotkania wspólnie pozowaliśmy do pamiątkowego zdjęcia.