Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

logoglosny

logoglosny

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Ten dzień jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci, ponieważ czytanie na głos wspomaga ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się wspaniałą okazją do zaproszenia dzieci do Biblioteki Publicznej w Koniecznie.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy III szkoły podstawowej pod opieką swojej wychowawczyni, którzy przyszli, aby posłuchać głośnego czytania oraz podyskutować o książkach. Data 29 wrzesień odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej znanej autorki książek dla dzieci , dlatego też bibliotekarka do głośnego czytania wybrała baśń pt. ,,Szewczyk Dratewka” tej właśnie pisarki . Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o przygodach dzielnego szewczyka, a następnie znakomicie odpowiedzieli na wszystkie zadawane przez bibliotekarkę pytania dotyczące tekstu książki. Dzieciaki zapoznały się również z księgozbiorem biblioteki przeznaczonym dla nich. Część z nich, wypożyczyła książeczki do domu. Na koniec spotkania wspólnie pozowaliśmy do pamiątkowego zdjęcia.


Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk