Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kurzelowie

instytut new

 
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

27 września spotkałyśmy się ponownie po wakacyjnej przerwie w Dyskusyjnym Klubie książki w Kurzelowie, na którym klubowiczki omówiły dwie książki: „Szeptucha”K. Miszczuk oraz „Poza czasem szukaj” K. Hordyniec.

Szeptucha jest zabawnym tytułem fantasy, mocno osadzonym w rodzinnej rzeczywistości. Pisarka miała fajny pomysł na niebanalną fabułę, w której pojawiają się interesujące nawiązania do słowiańskiej kultury i wierzeń.

W alternatywnej rzeczywistości, w której władca Polski Mieszko I nie przyjął chrztu, mieszka 24-letnia absolwentka medycyny. Gosława Brzózka po ukończeniu studiów odbywa roczne praktyki u świętokrzyskiej Szeptuchy. Bohaterka z niechęcią przenosi się na prowincję, gdzie jej nowa szefowa trudni się leczeniem podopiecznych podejrzanymi metodami, do których młoda lekarka podchodzi z dużą dozą sceptyzmu.

Jest to przezabawna powieść ,lekko napisana z wyjątkową fantazją. Trochę jest w niej miłości, trochę magii. Jest w niej wspaniała, sielska i wiejska przyroda. Ale jednocześnie to książka zaskakująco współczesna, bliska i codzienna. Są w niej puby, lekcje zumby, mocne drinki i galerie handlowe. „Szeptuchę „czyta się z szerokim uśmiechem. To świetna pozycja dla współczesnych „czarownic” i wszystkich, którzy nie lubią traktować życia zbyt poważnie.

Po przeczytaniu książki przypomniały się legendy i bajki czytane w dzieciństwie, a dyskusja nad pytaniem „co by było gdyby..”- mogłaby potrwać znacznie dłużej niż jedno popołudnie.

Autorka „Poza czasem szukaj” uwiodła nas swoją powieścią. Młoda dziewczyna Lena stawia wszystko na jedną szalę i opuszcza rodzinny Koszalin zrywając z dotychczasowym partnerem. Udaje się do Warszawy, w której znajduje prace. Na początku nie potrafi odnaleźć się w realiach dużego miasta. Zupełnie przypadkowo poznaje sporo starszego od siebie Juliusza, który szybko okazał się być mężczyzną niebywale interesującym dla niej.

Książka jest pełna emocji, przepełniona życiową mądrością. Bawi, wzrusza, smuci i porusza czytelnika. Świetna kreacja bohaterów sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem.Cała powieść to pomieszanie bólu, rozkoszy, tęsknoty i pragnienia. Do tego dochodzi samotność w niespełnieniu. Czy można budować szczęście na minach poprzednich związków? To mądra opowieść dla dorosłych.


Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk