Geneza i działalność ZWZ – AK : wykład pracownika IPN Kielce

colageipn

27 września obchodzimy w Polsce Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Data ta upamiętnia dzień zawiązania pierwszej ogólnopolskiej organizacji konspiracyjnej, która podporządkowana była Rządowi RP – Służby Zwycięstwu Polski. Nazwa organizacji uległa następnie przekształceniu w Związek Walki Zbrojnej a od 1942 roku zaczęła funkcjonować jako Armia Krajowa.

2 października 2017 roku w Bibliotece odbył się wykład pt. „Wybuch II wojny światowej: geneza i działalność ZWZ – AK”. O ważnych postaciach, losach żołnierzy AK i wydarzeniach związanych z działalnością Armii Krajowej opowiedział Marek Jończyk – pracownik Biura Edukacji Narodowej IPN Delegatura w Kielcach.