Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
                   w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

W dniu 25 września 2017 r. odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Udział w nim wzięło 8 pań. Tym razem tematu do dyskusji dostarczyły książki „Dochodzenie” Davida Hewsona oraz „Bezcenny” Z. Miłoszewskiego.

dochodzenie

„Dochodzenie” Davida Hewsona to świetna powieść kryminalna, napisana na podstawieduńskiego serialu kryminalnego „Forbrydelsen”, który doczekał się nawet amerykańskiej adaptacji pt.. „The Killing”. Niektóre odcinki amerykańskiej wersji reżyserowała Agnieszka Holland. Głównym tematem powieści jest tytułowe dochodzenie w sprawie morderstwa młodej dziewczyny. Czytając książkę zadajemy sobie pytanie – kto zabił Nannę Birk Larsen. Pytanie to trzyma nas przez osiemset stron. Mamy powoli rozwijające się śledztwo i kolejne tropy, na które natrafia dwójka głównych bohaterów: Sarah Lund, która właśnie miała zacząć nowy etap w życiu i mający ją zastąpić w jednostce Jan Meyer. Ich upór, intuicja, czasem sprzeciw przełożonym, sprawiają, że do końca jesteśmy pewni, że sprawca zostanie odkryty. Książka do końca trzyma w napięciu. Gorąco polecamy!

bezcenny

Następnie wymieniałyśmy się wrażeniami po przeczytaniu książki „Bezcenny” Z. Miłoszewskiego. Z okładki książki czytelnik dowiaduje się, że to thriller. Jednak po przeczytaniu lektury klubowiczki określili tę książkę jako powieść sensacyjną. Zamach na kolejkę linową na Kasprowy Wierch oraz poszukiwanie „Portretu Młodzieńca” Rafaela Santi oraz innych zaginionych dzieł sztuki to dobra i ciekawa sceneria. Uznałyśmy, że w książce Miłoszewskiego każdy znajdzie po trosze kryminału, intrygi oraz polityki. Ogólnie książkę oceniono bardzo dobrze. Doceniono dobry warsztat pisarski autora. Nie można nie zauważyć w książce wartkiej i ciekawej akcji pełnej teorii spiskowych, zagadek i kontekstów historycznych. Podsumowując, warto po książkę sięgnąć!

Kolejne spotkanie włoszczowskiego DKK zaplanowano na 26 października br. tradycyjnie o godzinie 13.00 w bibliotece.