„Najpiękniejsze wiersze o jesieni”

logojesien

W czwartek 28 września dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 przy ulicy 1 Maja brały udział w zajęciach pod hasłem „Najpiękniejsze wiersze o jesieni”. Przedszkolaków przywitała Pani Jesień, która zaprosiła ich do wspólnej zabawy. Dzieci z zaciekawieniem przeglądały książki o tematyce jesiennej. Wysłuchały wiersza Marii Konopnickiej pt.: „Jesienią”, a następnie wiersza Marii Gerson – Dąbrowskiej zatytułowanego „Liście”, akompaniując go za pomocą dźwięku pocieranych tarek i zgniatanych gazet. Kolejną zabawą była opowieść ruchowa „Jesienne liście”. Dzieci trzymając w dłoniach liście naśladowały wiatr, który je unosił. Następnie Pani Jesień pełniąc rolę lokomotywy zaprosiła dzieci do „jesiennego pociągu”. Pociąg jechał po sali w trakcie recytacji wiersza Doroty Gellner „Jesienny pociąg”. Przedszkolaki wiozły w nim dary jesieni: kasztany, żołędzie, warzywa i owoce. Na koniec dzieci podzielone na grupy wykonywały pracę plastyczną „Kosz z darami Pani Jesieni”. Powstały piękne kosze z owocami, grzybami i liśćmi.

W Czytelni Internetowej dzieci kolorowały jesienne obrazki w edukacyjnych grach komputerowych.