Spotkanie z panią farmaceutką

logofar

cpcd

W dniu 27 września Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedziła farmaceutka pani Katarzyna Copiak. Pani Kasia ubrana była w biały fartuch i opowiadała dzieciom o pracy w aptece. Dowiedziały się, jakie przybory są potrzebne do zrobienia maści czy syropu. Aptekarka ostrzegła dzieci przed tym, aby nigdy same nie zażywały lekarstw. Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań. Następnie wszystkie dzieci wypełniały swoją sygnaturkę, na której rysowały leki, zioła i ulubione witaminki. Spotkanie było także doskonałą okazją, żeby sięgnąć po książkę. Dlatego nasz gość bardzo chętnie przeczytał bajeczkę pt.: „Zajęcza chatka”. Na koniec spotkania dzieci otrzymały naklejkę dzielnego pacjenta i cukierki. W ramach podziękowania podarowały pani Kasi piękny wrzos i słodki upominek.

W Czytelni Internetowej odbyły się pierwsze warsztaty komputerowe z cyklu „ Przedszkolaczek w Internecie”. Dzieci zapoznane zostały z zasadami panującymi w Czytelni i z budową komputera.