Spotkanie z Jarosławem Kretem

colage kret

We wtorek 26 września członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z Włoszczowy, Kurzelowa i Secemina, bibliotekarze oraz zainteresowani czytelnicy uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Jarosławem Kretem, znanym dziennikarzem telewizyjnym, autorem książek podróżniczych, z wykształcenia egiptologiem, a z zamiłowania podróżnikiem. Spotkanie odbyło się w Dobromierzu, w ramach środków DKK. Licznie przybyli na prelekcję i ciekawi osoby słynnego prezentera czytelnicy z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o odległych Indiach oraz Ziemi Świętej i tajnikach pracy reportera.

Jarosław Kret przybliżył nam najpierw drogę swojej kariery i kilka faktów z życia prywatnego, następnie opowiedział swoje przeżycia i refleksje z pobytu w Ziemi Świętej. Na koniec każda z przybyłych osób mogła liczyć na autograf i krótką wymianę zdań z autorem książek podróżniczych „Moje Indie”, „Mój Egipt”, „W Ziemi Świętej”, „Planeta według Kreta”.