Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Wesele” w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

nc0509

nc0509

Narodowe Czytanie "Wesela" we Włoszczowie odbyło się przy niepewnej pogodzie, która sprawiła organizatorom psikusa i zmusiła ich do przeniesienia wydarzenia do środka. Nie zraziło to widzów, którzy stawili się w Bibliotece Publicznej w Izbie Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej, gdzie przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele oraz uczniowie czytali "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

 

Wystrój Izby Regionalnej doskonale pasował do „Wesela” Wyspiańskiego. Pierwsze fragmenty dramatu odczytała sekretarz gminy Włoszczowa Henryka Skiba oraz Aneta Dziubek – kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju ze starostwa powiatowego. Następnie zaprezentowali się uczniowie z włoszczowskich szkół ponadgimnazjalnych. W ludowych strojach, na tle wiejskiej chaty, niczym „urodzeni aktorzy”, swobodnie odgrywali swoje role. Za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Czytelnicze spotkanie uatrakcyjnił występ wokalny: Pawła Rydza z I LO, Pauliny Barańskiej oraz Oskara Szymanka z ZSP nr 3 we Włoszczowie. Ostatnie sceny aktu III przeczytali nauczyciele z ZSP nr 2: Lidia Jurek oraz Cezary Świetlicki. Ich aktorska interpretacja zachwyciła zebranych.

Czas spędzony z bohaterami „Wesela”, był okazją do inspirującej refleksji i przypomnienia treści ważnych dla naszej historii i kultury. Można było również odpocząć w miłej, literackiej atmosferze oraz zapoznać się z wystawą poświęconą dziełom Wyspiańskiego. Na sztalugach zostały zaprezentowane obrazy autorstwa uczniów z ZSP nr 3 nawiązujące do dzieł malarskich Wyspiańskiego.

Organizatorami akcji Narodowe Czytanie byli: Biblioteka Publiczna we Włoszczowie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia we Włoszczowie, I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk