,,Jedziemy na Mazury”

logo maz2508

W środę 23 sierpnia odbyły się kolejne wakacyjne zajęcia dla dzieci w Bibliotece Publicznej w Koniecznie. Tym razem wybraliśmy się na wycieczkę po Mazurach.

Na początku spotkania dzieci obejrzały albumy i mapy przedstawiające zdjęcia Mazurskich krajobrazów oraz dowiedziały się wielu ciekawostek o tym regionie Polski. Następnie rozwiązywały zagadki o Mazurach oraz miejscach i rzeczach charakterystycznych dla tej krainy. Uczestnicy spotkania wykonywali również żaglówki z papieru metodą origami , które potem brały udział w wyścigu. Zwyciężyła żaglówka, która dopłynęła jako pierwsza.