Urodziny Reksia

logorek2108

Reksio to tytułowy bohater polskiego serialu animowanego, stworzony przez Lechosława Marszałka reżysera Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Reksio już od 50 lat niesie radość pokoleniom dzieci, a kreskówka wciąż cieszy się dużą popularnością. W środę 2 sierpnia 2017 r. Biblioteka Publiczna w Koniecznie wraz z dziećmi postanowiła uczcić urodziny tego sympatycznego pieska.

Na spotkanie z dziećmi przybył sam solenizant. Na zajęciach dzieci wysłuchały jednej z przygód tytułowego bohatera oraz obejrzały fragment kreskówki w, której Reksio wciela się w postać nauczyciela i pomaga innym zwierzętom. Po wysłuchaniu opowiadania o przygodach Reksia uczestnicy spotkania rozwiązywali quiz z, którym oczywiście świetnie sobie poradzili. Dzieci bawiły się z przybyłym gościem , układały puzzle , za pomocą dźwięków naśladowały mowę różnych zwierząt oraz na kartonowych kościach rysowały to co psy lubią robić najbardziej. Na koniec spotkania dzieci zatańczyły wspólnie z Reksiem oraz podarowały mu samodzielnie wykonane upominki .