W STAROŻYTNY EGIPCIE

logoegi

Dnia 24.07.2017r. w Bibliotece Publicznej w Bebelnie odbyły się zajęcia mające na celu przybliżenie wiadomości o starożytnym Egipcie.

Na początku spotkania dzieci wysłuchały najważniejszych informacji dotyczących hierarchii społecznej, religii i wierzeń oraz hieroglifów i wyjątkowych budowli, jakimi są piramidy i świątynie. Najbardziej ekscytujące dla uczestników okazało się wykonanie jednej z takich budowli. Pomysłów na wykonanie piramidy i sfinksa było wiele. Efekt końcowy zaskoczył uczestników.