Wakacyjny „Eko-bohater”

logoeko3107

27 lipca w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyły się zajęcia dotyczące ekologii. Dzieci nie miały czasu na nudę. Najpierw obejrzały fragment filmu pt.: „Rady na odpady”. Chętnie dyskutowały o problemie zanieczyszczenia środowiska oraz segregacji śmieci. W grupach zastanawiały się nad tym co zrobić, żeby było mniej śmieci w ich otoczeniu. Następnie w encyklopediach szukały pojęcia ekologia. Najwięcej czasu poświęciły na wykonanie „Eko – Ludka’. Dzieci dzięki swojej wyobraźni stworzyły wspaniałe dzieła sztuki. Powstały niezwykłe prace z pudełek, opakowań po jogurtach, plastikowych butelek i innych surowców.