Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Sieciaki na wakacjach”

logosiec

logosiec

Dnia 26 lipca 2017 roku w Filii dla Dzieci odbył się wakacyjny piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”, który miał na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w Sieci oraz posługiwania się Internetem i promocję bezpiecznych zastosowań.

Na początku spotkania uczestnicy poznali sieciakowych bohaterów serwisu społecznościowego: Ajpi, Netkę, Komla i Spociaka, którzy towarzyszyli im w zapoznawaniu się z zasadami bezpieczeństwa w Sieci. Obejrzeli także trzy kreskówki o przygodach drużyny sieciaków – pt. „Nie podawaj swoich danych”, „Zabezpiecz swój komputer”, „Mów, jeśli coś jest nie tak”. Dzięki nim dowiedzieli się, jakie zagrożenia czają się w Internecie, jak się przed nimi bronić i gdzie zgłaszać niepokojące sytuacje.

Następnie dzieci zostały zaproszone do Sieciakowej Strefy Rozrywki, gdzie czekały na nich, kolorowanki, rebusy, zagadki i krzyżówki. W trakcie ich rozwiazywania uczestnicy słuchali piosenek z sieciakowej sceny koncertowej. Grali w grę planszową „Misja Bezpieczny Internet”, która była dużą atrakcją dla młodych internautów.

Dzieci chętnie odpowiadały na pytania wylosowane w SiecioMacie Losującym dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Na koniec spotkanie uczestnikom zostały wręczone dyplomy.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk