„Sieciaki na wakacjach”

logosiec

Dnia 26 lipca 2017 roku w Filii dla Dzieci odbył się wakacyjny piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”, który miał na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w Sieci oraz posługiwania się Internetem i promocję bezpiecznych zastosowań.

Na początku spotkania uczestnicy poznali sieciakowych bohaterów serwisu społecznościowego: Ajpi, Netkę, Komla i Spociaka, którzy towarzyszyli im w zapoznawaniu się z zasadami bezpieczeństwa w Sieci. Obejrzeli także trzy kreskówki o przygodach drużyny sieciaków – pt. „Nie podawaj swoich danych”, „Zabezpiecz swój komputer”, „Mów, jeśli coś jest nie tak”. Dzięki nim dowiedzieli się, jakie zagrożenia czają się w Internecie, jak się przed nimi bronić i gdzie zgłaszać niepokojące sytuacje.

Następnie dzieci zostały zaproszone do Sieciakowej Strefy Rozrywki, gdzie czekały na nich, kolorowanki, rebusy, zagadki i krzyżówki. W trakcie ich rozwiazywania uczestnicy słuchali piosenek z sieciakowej sceny koncertowej. Grali w grę planszową „Misja Bezpieczny Internet”, która była dużą atrakcją dla młodych internautów.

Dzieci chętnie odpowiadały na pytania wylosowane w SiecioMacie Losującym dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Na koniec spotkanie uczestnikom zostały wręczone dyplomy.