Reksio w Bibliotece

reksiologo

Piesek Reksio bawi nas już od 50 lat. Pół wieku temu wyemitowano pierwszy odcinek jego przygód – „Reksio poliglota”. Kreskówka powstała w kultowym Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej. Jej reżyserem był Lechosław Marszałek. Bajka o sympatycznym piesku jest ponadczasowa i lubiana przez wszystkich – dużych i małych.

25 lipca w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie świętowaliśmy wspólnie z najmłodszymi urodziny Reksia, który przybył do nas z daleka. Dzieci, które uczestniczyły w zabawie wysłuchały opowiadania o przygodach psiaka oraz obejrzały fragment bajki. Poznały również historię naszego bohatera oglądając prezentację multimedialną. Następnie wykonywały portrety Reksia. W grupach układały puzzle z naszym ulubieńcem. Dzieci bawiły się z Reksiem w „Ciuciubabkę”, tańczyły oraz chętnie robiły sobie zdjęcia z naszym gościem.