Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Komputer nie taki str@szny - zakończenie warsztatów

logo3006

logo3006

W dniu 28 czerwca 2017 roku zakończyła się kolejna już VII edycja warsztatów komputerowych dla seniorów pod hasłem „Komputer nie taki str@szny”.

Spotkania przebiegały w przyjaznej atmosferze i miały na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób powyżej 50 roku życia. Podczas spotkań seniorzy byli wprowadzani w świat Internetu a prowadząca starała się w sposób przyjazny i przystępny pomóc w nabywaniu umiejętności korzystania z Internetu i różnych form komunikacji elektronicznej. Zakres tematyczny obejmował: podstawy obsługi komputera, tworzenie i edycję dokumentów tekstowych, wyszukiwanie informacji w Internecie, obsługę poczty elektronicznej i komunikatora Skype. Uczestnicy dowiedzieli się, że w Internecie można sprawdzić informacje z kraju i ze świata, pogodę, rozkład jazdy pociągów. Przekonali się, że Internet jest przydatnym źródłem praktycznych informacji. Można odwiedzić stronę biblioteki, czy swojej gminy i dzięki temu być na bieżąco z informacjami ze swojego regionu. Seniorzy przekonali się, że Internet może być również źródłem rozrywki. Wybierając odpowiednie portale mogą oglądać ciekawe filmy, reportaże, powtórki ulubionych seriali lub programów oraz słuchać muzyki czy audiobooków. Warsztaty były dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk