Dzień Przyjaciela

dp2

9 czerwca z okazji Dnia Przyjaciela Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ulicy 1 Maja.

Przedszkolaki brały udział w zajęciach organizowanych przez Wypożyczalnię dla Dzieci i Czytelnię Internetową. Doskonale wiedziały kim jest przyjaciel, a nawet miały receptę na idealnego kompana. Dzieci wysłuchały opowiadania pt.: „Niezawodny przyjaciel” z serii Kubuś Puchatek. Następnie brały udział w zabawie „Sieć przyjaźni”. Rzucały kłębkiem wełny mówiąc do siebie miłe słowo. Maluchy wykonały również rysunek przedstawiający najlepszego przyjaciela: kolegę, koleżankę, pieska a nawet żółwika.

W Czytelni Internetowej dzieci kolorowały przyjaciela- zwierzątko w edukacyjnych grach komputerowych.