Bezpieczny senior w sieci

logospotkanie

W dniu 7 czerwca 2017 roku w Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Funkcjonariusze: asp. Karol Bator i st. asp. Marek Ginalski z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie udzielili seniorkom wiele cennych porad na temat bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.

W Czytelni Internetowej panie mogły sprawdzić jak w praktyce wyglądają zabezpieczone strony internetowe, na co zwracać uwagę logując się na stronach internetowych banków, portali pocztowych, społecznościowych i aukcyjnych.

Uzupełnieniem prelekcji była prezentacja multimedialna „Cyberprzestępczość i oszustwa bankowe – skala zagrożeń, najpopularniejsze metody oszustw”.