Wycieczka do Biblioteki

colagewyc0906

8 czerwca Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedzili uczniowie klasy III ZPO nr 1 we Włoszczowie wraz z wychowawczynią panią Renatą Kucharzyk.

Uczniowie zwiedzili Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej. Byli bardzo zainteresowani niezwykłymi i cennymi eksponatami. Następnie grupa zapoznała się z księgozbiorem i funkcjonowaniem wszystkich agend biblioteki. W Wypożyczalni dla Dzieci uczniowie wysłuchali opowiadania autorstwa Renaty Piątkowskiej pt.: „Amelka” nawiązujące do bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Historia przestrzega przed tym, aby nigdy nie oddalać się od swoich rodziców, zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów.

Dzieci miło spędziły czas w bibliotece i w dobrych humorach wracały do szkoły.