„Wielkie hece w bibliotece”

logohece

Dnia 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie gościł teatr Moralitet z Krakowa, który zaprezentował uczniom klas II ZPO nr 1 ZPO nr 2 spektakl pt.: „Wielkie hece w bibliotece”.

Dzieci obejrzały ciepły i sympatyczny spektakl, który pomaga zaakceptować odmienność kolegów, to że wyglądają trochę inaczej, mają inny kolor skóry, włosów czy niesprawną nóżkę. Uczniowie uświadomili sobie jak ważne jest poszanowanie cudzych uczuć, poglądów i postępowania. Sztuka poruszyła także ważną kwestię dbałości o książki oraz uczyła dzieci zamiłowania do czytania, a wiadomo przecież, że książki potrzebne są każdemu, a najbardziej dzieciom, które przecież uwielbiają bajki. Spektakl niewątpliwie spotkał się z miłym przyjęciem widowni, która czynnie brała w nim udział. Po przedstawieniu uczniowie klasy II ZPO nr 2 zwiedzili Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej.