Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

nprczLogo DKK 170x170InstytutK

colagemaj

colagemaj
                    Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
                   w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

 W dniu 29 maja 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym uczestniczyło 11 klubowiczek. Tym razem dyskusja przebiegała wokół książki „Sońka” Ignacego Karpowicza oraz Claire Dunn „365 dni bez zapałek. Jak rok w australijskim buszu odmienił moje życie”.

sonka

sonka

"Sońka" Ignacego Karpowicza porusza wiele trudnych i ważnych tematów, jak opis pogranicza polsko-białoruskiego, wojna, holokaust, śmierć, miłość. Książka opowiada historię przypadkowego spotkania starej szeptuchy z niewielkiej wsi na białostocczyźnie z młodym, kontrowersyjnym reżyserem teatralnym, robiącym karierę w Warszawie. Spotkanie to stało okazją do swoistej spowiedzi Soni, snucia wspomnień o ciężkim życiu, o wielkiej miłości i olbrzymim cierpieniu. Klubowiczki były szczerze poruszone losami Soni, która pokochała Niemca. Wspólnie zastanawiałyśmy się, czy w czasie wojny podobne historie często się zdarzały. Czy można kochać wroga i mordercę i czy można dla miłości poświęcić wszystko, także życie najbliższych. Książka niewątpliwie wzrusza i skłania do refleksji. Zostawia czytelnika z pytaniami, na które sam musi poszukać odpowiedzi. Dodatkowo książka posiada świetną konstrukcję i jest napisana językiem sprawnym, soczystym, precyzyjnym i oszczędnym. Czyta się ją z zainteresowaniem. Polecamy!

365

365

Odcięcie od cywilizacji, życie w buszu, konieczność wyostrzenia wszystkich zmysłów i… powiew wolności. Wszystko to znajdziemy w książce „365 dni bez zapałek” Claire Dunn. To książka o poznawaniu siebie. Dzięki ekstremalnym warunkom Claire dokonuje analizy swojego postępowania oraz walczy z własnymi słabościami. Uczy się również szacunku do natury oraz miłości do Ziemi. Czuje swoją słabość w tym wielkim świecie. Zdaje sobie nagle sprawę jak małym trybikiem jest w tym wszystkim. Bohaterka rozmawia z eukaliptusem, a nim zetnie drzewo pyta się o pozwolenie. Wszystko dlatego, że ma wrażenie, że potrzebuje akceptacji świata. Miłym dopełnieniem są zdjęcia zamieszczone w książce, na których można zobaczyć bohaterkę podczas wykonywania codziennych czynności. Po książkę warto sięgnąć, a czytając zastanowić się nad tym co tak naprawdę jest dla nas ważne w życiu. To dobra książka – zwłaszcza wtedy, gdy zaczyna nam dokuczać coś na kształt wypalenia – i to bez różnicy, w jakiej dziedzinie życia. Pozwala naładować akumulatory. Polecamy!

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk