Spotkanie autorskie z Gają Kołodziej

colagekoodziej

Wykorzystując nowoczesne rozwiązania techniczne Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zorganizowała nietypowe spotkanie autorskie. Gimnazjaliści obecni na spotkaniu połączyli się za pomocą Skype ’a z Gają Kołodziej - młodą i utalentowaną autorką książek dla młodzieży.

Pani Gaja Kołodziej to pisarka młodego pokolenia - urodziła się 23 listopada 1989 roku w Warszawie. Wychowała się w artystycznej rodzinie, gra na fortepianie (jej mama jest pianistką), rysuje, maluje, haftuje. Choć od dziecka lubiła pisać, pomysły na opowiadania i nowele zaczęła spisywać w wieku 12 lat. W 2008 roku została wyróżniona pierwszą nagrodą w ogólnopolskim konkursie literackim za opowiadanie pt. „Moje jedyne marzenie". Mając 20 lat, wydała swoją pierwsza powieść pt. „Wystrzałowa licealistka" - pierwszy tom przygód Mel, agentki 772. W marcu 2011 roku ukazał się drugi tom zatytułowany „Wystrzałowa maturzystka, zaś w czerwcu 2012 roku do księgarni trafiła następna książka - „Dar". Kolejne książki autorki to: „Księżniczka. W blasku sławy i cieniu obsesji", „Przemilczenia”, „Dżokej”, „Kalejdoskop wspomnień”. Gaja Kołodziej jest najmłodszym członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, studiowała psychologię w Holandii, na praktyki zdecydowała się udać do Nowej Zelandii, gdzie zrodził się pomysł spotkań autorski przez Internet. Wraz z rosnącą popularnością swoich książek postanowiła całkowicie poświęcić się pisarstwu. Podczas spotkania padło wiele pytań. Zapytana z chęcią udzieliła rad jak zachęcić młodzież do podejmowania prób pisarskich, a właściwie czego nie robić by jej nie zniechęcić do tego.

Spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze, a uczniowie zdobyli dodatkową wiedzę z dziedziny literatury.