Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie z Gają Kołodziej

colagekoodziej

colagekoodziej

Wykorzystując nowoczesne rozwiązania techniczne Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zorganizowała nietypowe spotkanie autorskie. Gimnazjaliści obecni na spotkaniu połączyli się za pomocą Skype ’a z Gają Kołodziej - młodą i utalentowaną autorką książek dla młodzieży.

Pani Gaja Kołodziej to pisarka młodego pokolenia - urodziła się 23 listopada 1989 roku w Warszawie. Wychowała się w artystycznej rodzinie, gra na fortepianie (jej mama jest pianistką), rysuje, maluje, haftuje. Choć od dziecka lubiła pisać, pomysły na opowiadania i nowele zaczęła spisywać w wieku 12 lat. W 2008 roku została wyróżniona pierwszą nagrodą w ogólnopolskim konkursie literackim za opowiadanie pt. „Moje jedyne marzenie". Mając 20 lat, wydała swoją pierwsza powieść pt. „Wystrzałowa licealistka" - pierwszy tom przygód Mel, agentki 772. W marcu 2011 roku ukazał się drugi tom zatytułowany „Wystrzałowa maturzystka, zaś w czerwcu 2012 roku do księgarni trafiła następna książka - „Dar". Kolejne książki autorki to: „Księżniczka. W blasku sławy i cieniu obsesji", „Przemilczenia”, „Dżokej”, „Kalejdoskop wspomnień”. Gaja Kołodziej jest najmłodszym członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, studiowała psychologię w Holandii, na praktyki zdecydowała się udać do Nowej Zelandii, gdzie zrodził się pomysł spotkań autorski przez Internet. Wraz z rosnącą popularnością swoich książek postanowiła całkowicie poświęcić się pisarstwu. Podczas spotkania padło wiele pytań. Zapytana z chęcią udzieliła rad jak zachęcić młodzież do podejmowania prób pisarskich, a właściwie czego nie robić by jej nie zniechęcić do tego.

Spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze, a uczniowie zdobyli dodatkową wiedzę z dziedziny literatury.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk