Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty literacko - plastyczne oraz spotkanie autorskie z pisarką Moniką Sawicką

logosaw

logosaw

 

24 maja 2017 r. Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zorganizowała spotkanie autorskie z Moniką Sawicką - pisarką i dziennikarką z Łodzi. Pisarka spędziła z czytelnikami cały dzień.

Najpierw spotkała się z 50 uczniami z klas trzecich ze szkoły podstawowej nr 1 i nr 2, z którymi rozmawiała o swojej książce dla dzieci „O Kajtku Szczęściarzu”. Autorka opowiadała, na czym polega praca pisarki, jak powstają książki i co jest ich inspiracją. W czasie rozmowy pisarka przedstawiła najmłodszym postać z jej książki - Kajtka Szczęściarza - dzielnego i mądrego pieska. Spotkanie miało również charakter edukacyjny, była to nauka o tym, jak i dlaczego należy opiekować się zwierzątkami i rodzeństwem. Dzieci miały możliwość zakupu książeczki oraz niepowtarzalną okazję na zdobycie autografu.

Następnie pani Monika prowadziła warsztaty plastyczno-literackie dla 24 osobowej grupy uczniów z klas IV-VI z włoszczowskich szkół podstawowych. „Jeżeli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać” słowa Walta Disneya były mottem warsztatów, podczas których uczniowie tworzyli własną „Książkę marzeń”. Do dyspozycji mieli materiały plastyczne oraz czasopisma o tematyce kulinarnej, sportowej, przyrodniczej itp. Pod czujnym okiem pani Moniki Sawickiej wykonały książkę, która miała odzwierciedlać ich plany i życzenia na przyszłość. Każdą pracę Pani Monika obejrzała i omówiła z uczniami. „Książki marzeń” zostały w bibliotece, by po kilku latach ich twórcy mogli przyjść i skonfrontować swoje obecne marzenia z poprzednimi i być może uzupełnić puste strony o nowe marzenia.

Tematem spotkania z gimnazjalistami była miłość i emocje. Podczas spotkania autorka opowiadała o uczuciach i emocjach, które dominują w jej twórczości. Nie ukrywa, iż swoje doświadczenia życiowe zawarła w wielu swoich książkach. Spotkanie autorskie nie przebiegało jednak pod szyldem typowego posiedzenia przy książce. Gimnazjaliści otrzymali interesujący wykład czy raczej punkt widzenia pisarki na temat życia i miłości, która jest siłą napędową i działa jak narkotyk. Spotkanie z autorką wywarło na wielu uczestnikach mnóstwo emocji.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk