Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Majowe zajęcia w Bibliotece Publicznej w Czarncy

logoczar

logoczar

W maju w Bibliotece Publicznej w Czarncy odbywały się różnorodne zajęcia dla czytelników.

Na początku miesiąca gościli w niej uczniowie klas I i II pod opieką pani M. Kościołek. Dzieci słuchały wierszy czytanych przez panią bibliotekarkę i aktywnie uzupełniały luki w tekście. Potem odgadywały zagadki na temat biblioteki i książek. Następnie tworzyły własną artystyczną książeczką do tekstu pt."W letnim ogródku" Laury Łącz. Dobierały oprawę plastyczną, numerowały strony, wklejały elementy ilustracji.

Najzabawniejszą częścią spotkania było "mierzenie energii" dzieci za pomocą baloników. Ta zabawa z zakresu fizyki bardzo spodobała się uczestnikom.

Własną książeczkę stworzyły w bibliotece również dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Najmłodsi czytelnicy opracowali tekst pt. "Jeż" Tadeusza Kubiaka. Powstałe oryginalne, małe dzieła stały się ozdobą wypożyczalni jak również miłą lekturą dla osób odwiedzających bibliotekę.

W ostatnim czasie miały miejsce zajęcia z wykorzystaniem malowanek, krzyżówek i rebusów. W bibliotece tworzono również bajkową mapę nieba w programie Paint.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk