,,Czytanie na trawie”

logoczytanie

W dniu 19 maja 2017r. bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Koniecznie wybrała się z wizytą do przedszkolaków. Korzystając z pięknej pogody, spotkanie zostało zorganizowane w przedszkolnym ogrodzie.

18 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów, dlatego bibliotekarka postanowiła przybliżyć dzieciom ten temat. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest muzeum oraz w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne. Z zainteresowaniem wysłuchały książki pt. ,,Samochodzik Franek w muzeum” o przygodach sympatycznego czerwonego samochodziku Franka i jego przyjaciół. Dzieci dowiedziały się, co Franek zobaczył w muzeum i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekst