Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej - debata lokalna w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

debata

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie miała przyjemność być jednym z gospodarzy debaty społecznej w ramach programu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”. W tym roku w dniach 15-21 maja 2017 odbyło się 55 debat w lokalnych bibliotekach. Debaty są częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Partnerem strategicznym jest PKO Bank Polski.

Co nas łączy jako wspólnotę? Jak wzmacniać to, co nas łączy? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy debaty, która odbyła się we włoszczowskiej bibliotece 19 maja. 22 osoby – przedstawiciele samorządu terytorialnego, społecznicy, reprezentanci lokalnych szkół i instytucji kultury, uczniowie a także zainteresowani sprawami publicznymi mieszkańcy rozmawiali o uwalnianiu potencjału lokalnej społeczności i aktywności obywatelskiej, a szczególnie o tym, co mieszkańców motywuje i ułatwia im zaangażowanie się we wspólne sprawy. Spotkanie miało charakter otwarty i formę warsztatową, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mieli możliwość wypowiedzenia się. Moderatorem debaty był pan Piotr Szczęsny.

Wnioski z dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej w raporcie oraz podczas Kongresu Obywatelskiego w listopadzie 2017 r. Dodatkowo raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie.