Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej - debata lokalna w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

debata

debata

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie miała przyjemność być jednym z gospodarzy debaty społecznej w ramach programu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”. W tym roku w dniach 15-21 maja 2017 odbyło się 55 debat w lokalnych bibliotekach. Debaty są częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Partnerem strategicznym jest PKO Bank Polski.

Co nas łączy jako wspólnotę? Jak wzmacniać to, co nas łączy? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy debaty, która odbyła się we włoszczowskiej bibliotece 19 maja. 22 osoby – przedstawiciele samorządu terytorialnego, społecznicy, reprezentanci lokalnych szkół i instytucji kultury, uczniowie a także zainteresowani sprawami publicznymi mieszkańcy rozmawiali o uwalnianiu potencjału lokalnej społeczności i aktywności obywatelskiej, a szczególnie o tym, co mieszkańców motywuje i ułatwia im zaangażowanie się we wspólne sprawy. Spotkanie miało charakter otwarty i formę warsztatową, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mieli możliwość wypowiedzenia się. Moderatorem debaty był pan Piotr Szczęsny.

Wnioski z dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej w raporcie oraz podczas Kongresu Obywatelskiego w listopadzie 2017 r. Dodatkowo raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk