WARSZTATY FLORYSTYCZNE

pasowanie 2

W ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście” w dniu 17.05.2017r. w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie odbyły się warsztaty florystyczne.

Zawód florysty z pewnością nie należy do łatwych, ale patrząc z zewnątrz praca z kwiatami wygląda na bardzo atrakcyjną i łatwiejszą niż jest w rzeczywistości. Kojarzy się z pięknem, dlatego jest marzeniem wielu młodych osób, zazwyczaj nieświadomych na czym tak naprawdę zawód ten się opiera.

O swojej przygodzie z kwiatami opowiadała dzieciom pani florystka Katarzyna Copiak.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z przedszkola z Kurzelowa. Tematem przewodnim zajęć był zbliżający się Dzień Mamy i Taty. Celem warsztatów było przekazanie dzieciom podstawowych wiadomości z zakresu robienia kwiatów z bibuły oraz pokazanie różnorodności form, kształtów kolorów i struktur kwiatów.

Po instruktażu pani Kasi, dzieci wykonały pod okiem prowadzącej przepiękne kwiaty. Praca nie była łatwa, ale mali artyści szybko objawili swoje talenty i powstały piękne kompozycje kwiatowe w koszyczku.

Warsztatom towarzyszyła wystawa książek, które mogą dostarczyć inspiracji osobom zainteresowanym rękodziełem.

Dziękujemy pani Kasi za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów.